foto2prof. dr hab. Leszek Sokołowski (przewodniczący)

AM Gdańsk 

Leszek Sokołowski gry na kontrabasie uczył się w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia w Białymstoku w klasie Ryszarda Kukiełki. Studia muzyczne kontynuował w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie (obecnie: Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina) Filia w Białymstoku u Michała Stadnickiego. Dyplom pod kierunkiem prof. Andrzeja Mysińskiego uzyskał w 1985 roku. Następnie swoje umiejętności doskonalił na kursie mistrzowskim w Salzburgu w klasie prof. Klausa Stolla - pierwszego kontrabasisty Filharmonii Berlińskiej. Obecnie jest profesorem klasy kontrabasu w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina oraz Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku. Jest też kontrabasistą (I głos) Opery i Filharmonii Podlaskiej. Prowadzi działalność koncertową współpracując z Kwartetem Camerata, a także Kwartetem Polskim Deutsche Oper Berlin. Jest kierownikiem i założycielem orkiestry kameralnej „Sinfonia Academica”. W latach 1996-2012 pełnił na Wydziale Instrumentalno-Pedagogicznym w Białymstoku funkcję dziekana i prodziekana. W kwietniu 2009 roku otrzymał tytuł Profesora Sztuk Muzycznych nadany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polski

 

foto2

dr hab. Joanna Krempeć-Kaczor

AM Bydgoszcz

Joanna Krempeć-Kaczor ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. W okresie nauki była laureatką kilku nagród krajowych konkursów muzycznych (Gdańsk, Elbląg) oraz finalistką Ogólnopolskiego Konkursu Kontrabasistów im. A.B. Ciechańskiego w Poznaniu (1992). Zdobyła również I nagrodę na X Międzynarodowym Konkursie Kontrabasowym im. F. Gregory w Kromĕriž (Czechy) oraz stypendia ówczesnego Ministra Kultury i Sztuki. Obecnie prowadzi klasę kontrabasu w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy oraz w Państwowym Zespole Szkół Muzycznych im. A. Rubinsteina w Bydgoszczy i Zespole Szkół Muzycznych im. K. Szymanowskiego w Toruniu. Od 2003 roku pracuje także na stanowisku muzyk - solista Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Pomorskiej im. I.J. Paderewskiego w Bydgoszczy. W 2021 roku została przyjęta do grona Konsultantów i Ekspertów Centrum Edukacji Artystycznej. Jest jurorem konkursów kontrabasowych i przesłuchań CEA. Prowadzi zajęcia podczas kursów muzycznych: Janowieckie Interpretacje Muzyki im. J. Walaska w Janowcu nad Wisłą, Das Bassini-Camp w Trebnitz koło Berlina oraz Bass Baltica w Koszalinie, których jest pomysłodawcą i kierownikiem artystycznym. Od 2013 roku pracuje na stanowisku profesora uczelni AMFN w Bydgoszczy, a od 2016 roku jest Kierownikiem Katedry Instrumentów Smyczkowych, Gitary i Harfy. Kontrabasistka ma koncie kilka solowych albumów CD: Unique pieces for double bass&piano (2021), Mój magiczny kontrabas (2016), Młody kontrabasista (2015), Nexus - płyta nagrana w kwintecie smyczkowym Spring Quintet (2014), Adolf Mišek - Sonaty na kontrabas i fortepian (2010), a także nagranie video z Orkiestrą Filharmonii Pomorskiej I Koncertu na kontrabas i orkiestrę smyczkową Jacka P. Kujawskiego udostępnione na platformie Youtube. Chętnie występuje w różnych miastach Polski oraz poza jej granicami, prezentując koncerty solowe i utwory z zakresu muzyki kameralnej; gra na kontrabasie zbudowanym przez włoskiego mistrza Giuseppe Pedrazzini z przełomu XIX i XX wieku.

 

foto2

mgr Adam Kotula

ZPSM nr 1 w Warszawie / PSM I st. nr 4 w Warszawie

Adam Kotula, kontrabasista, solista-kameralista, pedagog dyplomowany z trzydziestoletnim stażem. Ukończył Akademię Muzyczną we Wrocławiu w klasie prof. T. Górnego. Swoje umiejętności doskonalił u wielu wybitnych pedagogów. W latach 1986-1988 kontrabasista Orkiestry Kameralnej Leopoldinum we Wrocławiu oraz Orkiestry Polskiej Filharmonii Kameralnej w Sopocie. Współpracował z Orkiestrą Sinfonia Varsovia oraz z Filharmonią Narodową, Wrocławską, Olsztyńską, Sudecką i Opolską oraz Operą Wrocławską i Teatrem Wielkim w Łodzi. Od 1987 roku muzyk Teatru Wielkiego - Opery Narodowej. W latach 1988-1993 był pedagogiem PSM II st. W Radomiu. Od 1991 roku nauczyciel (dyplomowany 2007 rok) ZPSM nr 1 w Warszawie. W roku 2008 rozpoczął pracę w PSM I st. nr 4 w Warszawie. Entuzjasta i propagator nauczania gry na kontrabasie w szkołach I stopnia. Jego uczniowie są laureatami wielu konkursów kontrabasowych i kameralnych, a absolwenci to studenci renomowanych uczelni w kraju (Wrocław, Warszawa, Poznań, Kraków) i za granicą (Berlin, Kopenhaga, Majorka!). W uznaniu za osiągane wyniki wielokrotnie nagradzany przez dyrektorów szkół, Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

mgr Ireneusz Szela (sekretarz JURY)

PSM I i II st. Mielec

 cea logo    psm logo2